DOPRAVA ZDARMA pro objednávky nad 1 399Kč

Otázky a odpovědi

Jaké jsou účinky kolagenu?

Kolagen má příznivé účinky na kůži, vlasy, nehty, pohybový aparát a celkové zdraví. Kolagen jako druh proteinu pomáhá udržovat zdraví našeho trávicího systému, čímž podporuje náš imunitní systém a tak zabraňuje např. i nachlazení.

Pro koho je kolagen určen?

Kolagen je vhodný pro dospělé lidi. Doporučuje se sportovcům, fyzicky aktivním lidem, starším lidem, lidem trpícím nadváhou a každému, kdo si chce zlepšit své zdraví. Pokud si musíte hlídat příjem bílkovin, myslete na to, že kolagen je bílkovina.

Kdy mám začít s užíváním kolagenu?

S přibývajícím věkem naše těla ztrácejí schopnost produkovat kolagen. Přibližně od 25. roku se tvorba kolagenu snižuje a postupně se narušují kolagenová vlákna. Nastává degenerativní proces. Každoročně ubývá 1-2% kolagenu, což závisí na genetické predispozice, ale také na tom, jaký životní styl vedeme. Po 30. roce života se úbytek kolagenu již výrazněji projevuje i na pokožce. Nedostatek kolagenu, elastinu i kyseliny hyaluronové se projevuje ztrátou pevnosti, vráskami i zhoršenou barvou pleti. Ztráta kolagenu s sebou přináší také zhoršení pohyblivosti kloubů. Po 40. roce je již ztráta kolagenu výraznější, například 40tnička má oproti 20tničce o 10-20% kolagenu méně.

Jsou kolagenové doplňky vhodné i pro vegany?

Kromě kolagenu živočišného původu, KolagenDrink nabízí také kolagen rostlinného původu, který je určen pro vegany.

Kdy během dne je nejlepší kolagen užívat?

Ať budete pít kolagen ráno nebo večer, účinek bude tentýž, pokud dostanete svoji denní dávku kolagenových peptidů. Kolagen se však nedoporučuje konzumovat přímo s jídlem, protože pak se kolagen tráví namísto toho, aby se vstřebával. Zařaďte si ho například. 15-20 min před jídlem nebo mezi jídly během dne, resp. před spaním.

Je bezpečné užívat kolagen během těhotenství a kojení?

Z etických důvodů neexistují žádné klinické studie o tom, jaké účinky má pro ženu a plod užívání kolagenu během těhotenství. Proto, během tohoto období se užívání kolagenu nedoporučuje. Pokud jste těhotná nebo kojíte, o vhodnosti doplňku stravy se vždy poraďte se svým lékařem.

Jsou lepší tekuté nebo práškové výživové doplňky?

Odpověď není zcela jednoznačná. Některé zdroje uvádějí, že tekuté doplňky stravy mají vyšší vstřebatelnost. Např. lékařská příručka Physician's Desk Reference uvádí, že 85 až 90 % živin v tekutých doplňcích se absorbuje za 22 až 30 sekund. Což je podstatně rychlejší než produkty v kapslích. Avšak dosud nebylo jednoznačně prokázáno, že tekutý kolagen má vyšší vstřebatelnost oproti práškovému kolagenu, který konec koncem stejně užíváme tak, že si ho rozděláme ve vodě.

Co se stane, když přestanu kolagen užívat?

Jednotlivé výsledky jsou různé, pokud však přestanete užívat kolagen jen na krátkou dobu. pár dní, dosažené výsledky vám zůstanou. Pokud však úplně přestanete užívat kolagen, výsledky, kterých jste dosud užíváním dosáhli, se začnou postupně ztrácet.

Jaký je rozdíl mezi kolagenem z ryb a kolagenem z jiných zdrojů?

Kolagen, který pochází z ryb má lepší absorpční rychlost než hovězí nebo vepřový kolagen. Rybí kolagen se do těla absorbuje až 1,5násobně efektivněji. Má menší částice, což znamená, že má lepší biologickou dostupnost než hovězí nebo vepřový kolagen. Avšak pokud máte alergii na rybí produkty, je třeba sáhnout na produkt, který neobsahuje ryby.

Jaké typy kolagenu jsou v kolagenových produktech KolagenDrink?

V závislosti na produktu jsou v našich kolagenech zastoupeny všechny tři hlavní typy kolagenů I, II, III. Je však velmi důležité zdůraznit, že dodáním hydrolyzovaného kolagenu do těla (tj. kolagenu, který byl procesem hydrolýzy roztřepen na kolagenové peptidy a tedy již netvoří typy kolagenů) dáváme tělu impuls ke spuštění samoprodukce kolagenu v těle a tělo si z dostupných kolagenových peptidů pak tvoří vlastní kolagen i těch typů kolagenu, ze kterých externí zdroj kolagenu nemusel pocházet. Např. hydrolyzovaný kolagen typu I podpoří produkci kolagenů typu I, II, III.

V nabídce máte spoustu produktů, nevím, který si vybrat?

Ano, nabízíme širokou škálu produktů. Je tomu tak proto, že každý člověk má své vlastní preference a omezení co se týče chutě, formy, původu, balení, alergií a podobně. Produkty KolagenDrink jsou rozděleny na produkty primárně určené pro krásu a produkty, které jsou určeny k podpoře pohybového aparátu. Pokud je vaším hlavním cílem podpora pohybového aparátu, sáhněte po tom produktu, který je k tomu určen. Následně si dle Vaší vlastní preference vyberete formu a chuť. Máte-li alergii na rybí produkty, vyberte si kolagen hovězího původu. Pokud upřednostňujete tekutý kolagen, vyberte si ten.

Jaká je molekulová hmotnost hydrolyzovaného kolagenu KolagenDrink?

Hydrolyzovaný kolagen tvoří molekuly aminokyselin. Molekulová hmotnost v produktech KolagenDrink je od 2000 - 5000 Daltonů, v závislosti na produktu. Jedná se o velmi malé a velmi snadno absorbovatelné částice. To znamená, že kolagen je lehce stravitelný a má vysokou vstřebatelnost.

Nenašli jste odpovědi na vaše dotazy? Napište nám!