DOPRAVA ZDARMA pro objednávky nad 1 399Kč

Kolagen proti celulitidě: Co ukazuje výzkum?

I když je celulitida zcela normální a není cizí ani těm nejzdravějším a nejzdatnějším lidem, neznamená to, že nemůžeme přirozeně pracovat na jejím zmírnění. Dobrou zprávou je, že suplementace kolagenem na redukci celulitidy byla vyzkoušena a testována a verdikt výzkumu zní:
 
"Dlouhodobá terapie perorálně podávanými kolagenovými peptidy vede ke zlepšení celulitidy."
 
580x580 LeadHub (10)
 

Co způsobuje celulitidu?


Jak víme, celulitida je komplexní problém, který postihuje asi 85 % žen nad 20 let. Vyskytuje se zejména na stehnech, hýždích a břiše a vyznačuje se pomerančovou kůží nebo tvarohovým vzhledem. Faktory spojené s celulitidou zahrnují genetiku, pohlaví, věk, etnickou příslušnost, stravu, sedavý životní styl a těhotenství. Je charakterizována přítomností:
 
  • Nadbytečný tuk vystupuje do dermis
  • Poruchy krve a lymfy
  • Změněná dermální extracelulární matrice

Přestože je celulitida často přítomna u zdravých jedinců s normální tělesnou hmotností, nadváha ji zhoršuje.
 
 
580x580 LeadHub (11)
 

Jak léčit celulitidu?


Pokud jde o boj s tímto nežádoucím návštěvníkem, je známo, že zlepšení dermální síly a elasticity pokožky jsou dva důležité terapeutické cíle. Perorální terapie bioaktivními kolagenovými peptidy (tj. hydrolyzovaný kolagen KolagenDrink) je založena na předpokladu, že specifické kolagenové peptidy mohou zlepšit a zvýšit dermální pevnost a pružnost pokožky zevnitř. Proto se prokázalo, že doplnění kolagenu na redukci celulitidy má určitý pozitivní účinek.
 

Co ukazuje výzkum?


Ve dvojitě zaslepené, placebem kontrolované klinické studii* byla zkoumána účinnost bioaktivních kolagenových peptidů na léčbu celulitidy u normálních žen a žen s nadváhou.
 
Výsledky studie ukázaly, že pravidelné požívání kolagenových peptidů po dobu 6 měsíců vedlo k jasnému zlepšení vzhledu pokožky u žen se středně těžkou celulitidou. Na základě aktuálních údajů lze konstatovat, že dlouhodobá terapie perorálně podávanými kolagenovými peptidy vede ke zlepšení celulitidy a má pozitivní vliv na zdraví pokožky.
 
580x580 LeadHub (12)
 
Samozřejmě není třeba zapomínat na další způsoby, jak celulitidu zmírnit, jakými například jsou:
 
  • Zůstat hydratovaný
  • Udržování zdravé hmotnosti
  • Používání krémů nebo pleťových vod
  • Masáže
  • Zdravý životní styl (vhodná strava a dostatek pohybu)